Lāzera sejas atjaunošana

Lāzera stars savulaik kļuva par īstu izrāvienu kosmetoloģijā - 75% gadījumu tas varēja aizstāt injekcijas procedūras un ķirurģiskas iejaukšanās. Lāzera sejas atjaunošana ir ne tikai grumbu un kroku izlīdzināšana, pārmērīgas pigmentācijas novēršana, ādas tvirtuma un elastības palielināšana: stari var maksimāli izlīdzināt epidermas reljefu un noņemt rētas. Ir pierādīts, ka šai procedūrai ir arī ārstnieciska iedarbība, atvieglojot noteiktu dermatoloģisku slimību ārstēšanu.

Kas ir lāzera sejas atjaunošana?

Procedūra tiek veikta ar speciālām ierīcēm, staru kūlis "rokturā" virzās pa sejas ādas virsmu un iekļūst dermas dziļumos. Augstas frekvences un karsēšana nodrošina veco ādas šūnu iznīcināšanu, kamēr apkārtējie veselie audi paliek nemainīgi. Tieši tajos sākas aktīvās kolagēna un elastīna ražošanas procesi - šīs vielas ir nepieciešamas bojājumu atjaunošanai. Atjaunota āda ir absolūti veselīga un pilnībā funkcionāla.

Atkarībā no tā, kurā sejas zonā nepieciešama lāzeratjaunināšana, ārsts izvēlēsies optimālo ārstēšanas temperatūru, kas novērsīs apdegumu veidošanos.

Lāzera sejas atjaunošana nav traumatiska procedūra, tai nav nepieciešama vispārēja anestēzija un nav nepieciešams ilgs rehabilitācijas periods, pacientam atrodoties klīnikā.

Indikācijas un kontrindikācijas lāzerliftingam

Lāzera sejas atjaunošana ir unikāla kosmētiska procedūra, kas iedarbojas kompleksi un atrisina vairākas problēmas vienlaikus. Tāpēc tam ir daudz indikāciju - mūsdienīgā klīnikā ārsti iesaka iziet vairāku seansu kursu, ja Jums ir:

  • grumbas jebkurā sejas zonā– sejas, ar vecumu saistītas, dziļas krokas;
  • samazināta ādas elastība– ptoze (plakstiņu noslīdēšana), žokļu veidošanās, "peldošs" sejas ovāls;
  • ārējie defekti uz ādas– rētas, pēdas no pinnēm un mehāniska lielo pinņu, striju noņemšana;
  • izmaiņas sejas krāsā- dzeltenu plankumu parādīšanās uz ādas, pelēka nokrāsa, pilnīga dabiska sārtuma trūkums;
  • pārmērīga epidermas taukainība– kopā ar paplašinātām porām, biežu pūtīšu parādīšanos un taukainu spīdumu;
  • pietūkums un maisiņi, tumši loki zem acīm;
  • rosacea- asinsvadu izpausmes uz epidermas, piemēram, "tīkli", "zvaigznes".

Lai gan lāzera sejas atjaunošana tiek uzskatīta par drošu procedūru, dažikontrindikācijaslai to veiktu, ir:

  • grūtniecības un zīdīšanas periodi;
  • onkoloģiskās patoloģijas neatkarīgi no ļaundabīgā audzēja atrašanās vietas;
  • jebkura veida cukura diabēts;
  • nepareiza vairogdziedzera funkcionalitāte ar pārmērīgu vai nepietiekamu hormonu sintēzi;
  • garīgi traucējumi;
  • neiroloģiskas slimības, piemēram, epilepsija (ko pavada konvulsīvs sindroms);
  • nosliece uz keloīdu rētu veidošanos;
  • psoriāze, ekzēma, herpes ar pazīmēm uz sejas.

Ir arī vairāki nosacīti ierobežojumi - hronisku iekšējo patoloģiju saasināšanās, paaugstināta ķermeņa temperatūra, menstruācijas, ādas bojājumi vietās, kur it kā tiek pakļauti lāzera stari: jāgaida, līdz atjaunosies vispārējais veselības stāvoklis.

Lāzera ādas atjaunošanas priekšrocības un trūkumi

Attiecīgā procedūra ir viena no populārākajām, un tas nav pārsteidzoši - tai ir pārāk daudz priekšrocību, kuras ārsts pauž pat sākotnējā konsultācijā:

  • lāzera staru ietekmē tiek aktivizēti dabiskie bioloģiskie procesi dermas šūnās - reģenerācija, vielmaiņa, kolagēna un elastīna ražošana;
  • procedūru var veikt jebkuram ādas tipam neatkarīgi no vecuma izmaiņu smaguma pakāpes un esošajām dermatoloģiskajām problēmām (kontrindikāciju sarakstā ir atsevišķi izņēmumi);
  • rētu veidošanās iespējamība tiek samazināta līdz nullei un palielinās tikai tad, ja rehabilitācijas periodā ignorējat speciālistu ieteikumus par ādas kopšanu;
  • alerģiskas reakcijas un infekcijas komplikācijas ir izslēgtas, lai gan tās ir raksturīgas ķirurģiskām iejaukšanās metodēm un injekciju metodēm;
  • pilna rehabilitācijas perioda trūkums - tikai dažu dienu laikā āda tiek atjaunota, medikamentu lietošana nav nepieciešama;
  • blakusparādības ir nelielas, ātri izzūd un pieder pie normālas ķermeņa reakcijas uz agresīvu iedarbību kategorijā.

Lāzera ādas atjaunošanai ir arī daži "trūkumi":

  • lai iegūtu izteiktu efektu, jums būs jāiziet vairāku sesiju kurss;
  • rezultāti saglabājas īsāku laiku, salīdzinot ar skaistumkopšanas injekcijām un ķirurģiskām iejaukšanās darbībām;
  • prasības attiecībā uz sagatavošanās periodu.

Tikai trīs trūkumus lieliski kompensē sejas lāzera atjaunošanas priekšrocības!

Lāzera atjaunošanas veidi

Apskatāmo procedūru var veikt, izmantojot dažādas metodes – katra no tām ir droša un ļoti efektīva. Konsultācijas laikā ārsts pastāstīs pacientam par katru sejas lāzeratjaunošanas veidu, izvēle tiks veikta, ņemot vērā individuālos parametrus – vecumu, ādas sākotnējo stāvokli, iekšējo patoloģiju un dermatoloģisko saslimšanu esamību, vecuma smagumu. - saistītas izmaiņas.

Ablatīvās metodes

Veic ar pilnu vai daļēju lāzera staru. Darba laikā ārsts pilnībā attīra epidermas virsmas slāni no "vecajām" šūnām vai bojā tās nelielā dziļumā. Ādas atjaunošana notiek, pateicoties aktīvai kolagēna, elastīna ražošanai un veselīgu audu šūnu dalīšanai, kas ieskauj staru iedarbības vietas. Jaunā āda ir tvirta, elastīga un vienmērīgā tonī.

Ablatīvās metodes neatgriezeniski bojā epidermu, tāpēc to atveseļošanās periods būs nedaudz ilgāks nekā citām.

Frakciju

Lāzera stars caur speciālu sietu tiek izkliedēts mikrostaros – epidermas bojājumi skar tikai 20-25% laukuma, pārējās šūnas paliek nemainīgas un pilnībā funkcionē. Šāds mērķtiecīgs efekts veicina šķidruma iztvaikošanu no šūnām un reģenerācijas procesu ātru atjaunošanos. Neskartas šūnas sāk ražot kolagēnu un elastīnu lielos daudzumos – tas ir nepieciešams nodarīto bojājumu dziedēšanai.

Tā kā frakcionētais lāzera sejas atjaunošanas veids ietver tikai daļēju epidermas bojājumu, atveseļošanās ilgst tikai dažas dienas.

Lāzera biorevitalizācija

Tas ietver divu paņēmienu kombināciju – šūnu bojājumus bioloģisko procesu stimulēšanai un hialuronskābes ievadīšanu dermas slāņos. Ierīce nodrošina īsus impulsus un atkārto tos daudzas reizes - tas ļauj "salauzt" atmirušās šūnas. Tajā pašā laikā lāzers piegādā izvēlēto medikamentu vēlamajā dziļumā - šo parametru nosaka ārsts.

Lāzera biorevitalizācija ir īpaši ieteicama izteiktām novecošanās pazīmēm uz sejas - dziļām grumbām, krokām un krokām. Tam ir kumulatīva un ilgstoša iedarbība - izskata uzlabošanās tiks novērota vēl 2-3 mēnešus pēc procedūru kursa beigām.

Pilns stars

Āda tiek pakļauta pilnam staram, kas izraisa visas epidermas bojājumus. Šī metode ir lieliski piemērota tiem, kam ir vairākas kosmētiskas un dermatoloģiskas problēmas. Faktiski pēc šāda veida lāzeratjaunošanas sejas virsmas slānis tiek atjaunots par 100%. To kosmetologi izraksta tiem pacientiem, kuri vēlas atbrīvoties no rētām, rētām un pēdām pēc pinnēm.

Tai ir ilga atveseļošanās - hospitalizācija nav nepieciešama, taču ir vērts ņemt 7-10 dienas atpūtu, veikt ādas kopšanas procedūras un neuztraukties par savu izskatu rehabilitācijas periodā.

Neablatīva metode

Lieliski iedarbojas uz nokarenu ādu, dziļām krokām/grumbām un pārmērīgu pigmentāciju. Tas ļauj vienā procedūrā vienlaikus apstrādāt lielu ādas laukumu - piemēram, visas sejas zonas. Neablācijas metodes priekšrocība ir tā, ka tiek bojāti dermas dziļie slāņi, epiderma paliek nemainīga.

Šim lāzera sejas atjaunošanas veidam ir arī patīkama "blakusparādība" - papildus atjaunošanās, vecuma plankumu likvidēšana, poru sašaurināšanās un pinņu pēdas kļūst minimāli pamanāmas.

Virsma

Šī ir nesāpīgākā un drošākā attiecīgās procedūras metode – procesa laikā lāzera stariem tiek pakļautas tikai virspusējas šūnas, pat bazālā membrāna paliek neskarta. Šis paņēmiens lieliski atrisina novecošanās sākuma stadijas problēmu, koriģē sejas tonusu un novērš nevienmērīgu reljefu.

Atšķirīga iezīme ir tā, ka atveseļošanās ilgst tikai 3 dienas, un iegūtie rezultāti ilgst 6-12 mēnešus.

Mediāna

Ieteicams tiem pacientiem, kuriem jau ir grumbas, ieskaitot vecuma plankumus, vecuma plankumus un nedaudz nokarenu ādu. Pieder lāzerpīlingu kategorijai, stari iedarbojas ne vairāk kā 1, 3 mm dziļumā.

Procedūra tiek veikta, izmantojot anestēzijas gēlus, pēc tam pacientam vēl 24 stundas var rasties diskomforts un pat vieglas sāpes. Rehabilitācija ilgst vismaz 5 dienas.

Dziļi

Lāzera stars bojā visus epidermas slāņus, arī papilāro slāni. Procedūra dziļai lāzeratjaunošanai ir sāpīga, taču tikai tā var atrisināt ar vecumu saistītu izteiktu izmaiņu problēmu. Kosmetologi iesaka šo metodi pacientiem vecumā no 50 gadiem.

Rehabilitācija ilgst līdz 2 nedēļām, bet, ja šajā periodā ievērosiet visas ārsta receptes, iegūtie rezultāti saglabāsies 4 gadus (vidēji).

Kā sagatavoties lāzera ādas atjaunošanai?

Sagatavošanās posma ietvaros notiek sākotnējā konsultācija ar speciālistu. Tās laikā ārsts apskata sejas ādu, novērtē tās stāvokli, identificē problēmas, izslēdz vai apstiprina kontrindikāciju esamību. Kosmetologs nekavējoties pieņem lēmumu par lāzeratjaunošanas metodes izvēli un seansu skaitu vienā kursā. Tālāk pacientam tiek sniegti ieteikumi par sagatavošanos procedūrai – tā sākas 14 dienas pirms paredzētā datuma. Kas ir svarīgi darīt:

  • nepakļaujiet seju ultravioletajiem (saules) stariem, neapmeklējiet solāriju;
  • atteikties no jebkādām kosmētiskām procedūrām, kas saistītas ar ādas bojājumiem – pīlingiem, sejas attīrīšanu;
  • Pārtrauciet lietot noteiktus medikamentus (fluorhinolonus, diurētiskos līdzekļus, sulfonamīdus, nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus) tikai pēc konsultēšanās ar ārstu.

3 dienas pirms paredzētā lāzera sejas atjaunošanas datuma ir jāpārtrauc alkoholisko dzērienu lietošana, ieteicams atmest smēķēšanu (vai radikāli samazināt cigarešu skaitu) un neiekļaut uzturā pārtikas produktus no alergēnu kategorijas (zemenes, šokolāde, avenes, citrusaugļi, jūras veltes).

Lāzera atjaunošanas procedūra

Pati procedūra sākas ar sejas kontrolizmeklēšanu – ārstam jāpārliecinās, vai uz ādas virsmas nav iekaisumu, skrāpējumu, svaiga iedeguma. Pēc tam lāzera atjaunošana tiek veikta posmos:

  1. Sejas attīrīšana no dekoratīvās kosmētikas paliekām, putekļiem un netīrumiem– tiek veikta, izmantojot profesionālus tonikus un losjonus, kas nesatur alkoholu.
  2. Ādas dezinfekcija– seja tiek apstrādāta ar antiseptisku šķīdumu, kas novērš infekcijas izraisītāju iekļūšanu epidermā.
  3. Anestēzija– netiek veikta katram procedūru veidam, bet pēc pacienta pieprasījuma ir jāuzklāj anestēzijas gēls. Pēc tam ārsts nogaida 15-20 minūtes - šis laiks ir pietiekams, lai parādītos uzklātā līdzekļa pretsāpju īpašības.
  4. Pati ādas ārstēšana ar lāzeru. Pacients var izjust siltumu, nelielu tirpšanu vai dedzināšanu. Noteikti virziet uz sejas vēsa gaisa plūsmu - tas atvieglo stāvokli un samazina nepatīkamo sajūtu intensitāti.
  5. Nomierinošas maskas uzklāšana– mazina iekaisumu, palīdz ātri novērst pietūkumu, apsārtumu un samazina niezes smagumu.

Uzreiz pēc seansa beigām pacients var atstāt klīniku, iepriekš saņēmis ārsta ieteikumus par atveseļošanās periodu.

Lāzera sejas atjaunošana: pirms un pēc fotogrāfijas

pirms un pēc lāzeratjaunošanas

Atveseļošanās pēc procedūras

Atveseļošanās perioda ilgums ir atkarīgs no tā, kāda veida lāzera sejas atjaunošana tika izmantota. Minimālais periods ir 2-3 dienas, bet biežāk rehabilitācijai nepieciešamas 5-10 dienas. Neatkarīgi no tā, kāda tehnika tika izmantota, pirmajās 24 stundās pēc seansa ir stingri aizliegts pieskarties sejai ar rokām vai pat mazgāt seju. Nākamajās 3 atveseļošanās dienās:

  • Ir stingri aizliegts veikt termiskās procedūras - pirts, saunas apmeklējums vai karstā vanna ir jāatliek;
  • Mazgāšanai nevar izmantot krāna ūdeni - tajā ir augsts hlora saturs, kas izraisa apdegumus un kairinājumu;
  • jums nav nepieciešams ilgstoši atrasties ārā - ultravioletie stari (tie iekļūst pat caur blīviem mākoņiem) izraisīs spēcīgu pigmentāciju;
  • Tīrīšanai neizmantojiet etanolu saturošu kosmētiku, un mazgājot izmantojiet mazgāšanas lupatiņu vai skrubjus (arī mīkstus, maigus);
  • Apstrādājiet seju ar mitrinātāju 2-3 reizes dienā;
  • Vienreiz dienā uzklājiet uz ādas produktus, kas satur pantenolu.

2 mēnešu laikā pēc attiecīgās procedūras ķīmiskais pīlings ir stingri aizliegts! Un pat mākoņainā laikā uz sejas būs jāuzklāj sauļošanās krēms ar augstu SPF indeksu.

Jūs nevarat piespiedu kārtā noņemt kreveles vai saskrāpēt seju - tas var izraisīt rētu veidošanos, kuras var noņemt tikai ķirurģiski.

Iespējamās komplikācijas un sekas

Uzreiz pēc seansa sejas āda kļūst apsārtusi, ļoti niez, ir dedzinoša sajūta – tā ir normāla reakcija uz epidermas un dziļāko dermas slāņu bojājumiem. Ja diskomforts ir stiprs, tad jālieto antihistamīna tabletes, kuru izvēli ieteiks kosmetologs. 2. dienā pēc lāzera sejas atjaunošanas sākas aktīvs pīlings. Uzskaitītās sekas ir norma, nekādas darbības nav jāveic, pietiek stingri ievērot speciālista sniegtos rehabilitācijas ieteikumus.

Ja uz sejas ādas:

  • izsitumi parādījās mazu pūtīšu veidā;
  • ir iekaisuma pazīmes;
  • sāka veidoties rētas,

tad jums jāsazinās ar klīniku, lai saņemtu konsultāciju. Visbiežāk tas notiek, ja pats pacients neievēroja atveseļošanās perioda noteikumus.

Viedokļi par lāzera atjaunošanos

Mūsu pacienti atstāj tikai pozitīvas atsauksmes par jebkāda veida lāzera sejas atjaunošanu. Tas ir saistīts ne tikai ar procedūras īpašībām un iespējām, bet arī ar strādājošo ārstu augsto profesionalitāti. Viņiem ir pietiekamas zināšanas un pieredze, viņi strādā ar modernu sertificētu aprīkojumu un stingri ievēro starptautiskos sesiju vadīšanas protokolus.

FAQ

Jebkuru jautājumu par procedūru var uzdot kosmetologam sākotnējās konsultācijas laikā. Bet, tā kā lielākā daļa no tiem ir standarta, tālāk ir sniegtas atbildes uz populārākajām.

Kas var veikt lāzera ādas atjaunošanos?

Vīrieši un sievietes vecumā no 18 gadiem. Ir svarīgi, lai viņiem nebūtu nosacījumu, kas ir iekļauti kontrindikāciju sarakstā. Lāzera sejas ādas atjaunošana ir lieliska alternatīva operācijai.

Kādu efektu dod procedūra, izņemot atjaunošanos?

Lāzera stars var noņemt rētas, tetovējumus, pinnes un pinnes. Notiek vispārēja ādas uzlabošanās – apstāsies iekaisuma procesi, samazināsies tauku sekrēta veidošanās, sašaurinās poras.

Cik ilgi ilgst viena lāzera sejas atjaunošanas sesija?

Viena procedūra ilgst 30-60 minūtes. Ja ārsts lieto vietējos anestēzijas līdzekļus, seansa ilgums palielinās par 15-20 minūtēm (gela ilgums).

Kad parādīsies pirmie rezultāti?

Tūlīt pēc rehabilitācijas sejas āda tiek pārveidota. Kļūst gluda, bez pigmenta plankumiem, tonizēta, elastīga, izlīdzinās sīkās krunciņas.

Vai ir iespējams apvienot sejas atjaunošanu ar lāzeru ar citām procedūrām?

Jā, bet ierobežotā apjomā un tikai pēc konsultācijas ar kosmetologu! Pēc kursa pabeigšanas ir atļauti injekciju pildvielas un botulīna terapija.

Cik procedūras ir nepieciešamas?

Parasti ieteicams veikt 2-5 seansu kursu ar 2-4 nedēļu pārtraukumu.

Profesionālā klīnikā speciālisti ir gatavi sniegt visaptverošu servisu sejas lāzeratjaunošanai – no sākotnējās konsultācijas līdz ādas stāvokļa uzraudzībai rehabilitācijas periodā. Speciālisti strādā tikai ar profesionālu aprīkojumu, procedūra tiek veikta stingri saskaņā ar esošajiem protokoliem, kas samazina blakusparādību un komplikāciju risku līdz nullei.