Top 10 estētiskās medicīnas metodes: mūsu laika varoņi

estētiska sejas ādas atjaunošana

Katru gadu Amerikas Estētiskās un plastiskās ķirurģijas biedrība (ASAPS), viena no cienījamākajām profesionālajām asociācijām, publicē statistiku par pakalpojumu pieprasījumu. 2016. gadā neķirurģiskās kosmetoloģijas populārāko jomu topā bija injekciju un lāzera tehnikas: botulīna terapija, hialuronskābes injekcijas, lāzerepilācija, lāzera ādas seguma atjaunošana, kā arī fotoatjaunošana, mikrodermabrāzija un citas.

Mūsu rakstā mēs runāsim par populārākajām "skaistuma medicīnas" metodēm.

Injekcijas tehnikas kosmetoloģijā

Injekcijas ir populāras galvenokārt tāpēc, ka tās ļauj iegūt vēlamo rezultātu bez ķirurģiskas iejaukšanās. Injekciju veidi atšķiras atkarībā no dziļuma, kādā tās tiek veiktas: no virspusējiem ādas slāņiem līdz dziļajiem muskuļu slāņiem. Arī iedarbības ilgums ir atšķirīgs: no vairākām nedēļām līdz vairākiem gadiem.

Ļaujiet mums raksturot galvenās injekcijas metodes, kuras mūsdienās tiek izmantotas kosmetoloģijā.

Botulīna terapija

Tas ir tādu zāļu ieviešana, kas izgatavotas no botulīna toksīna, ko ražo baktērijas Clostridium botulinum. Tās darbība bloķē nervu signālu pārraidi uz muskuļiem, tāpēc tie atslābina. Sākotnēji botulīna toksīna terapija tika izmantota, lai ārstētu traucējumus, kas saistīti ar spazmām, piemēram, tiku, un vēlāk to sāka lietot grumbu izlīdzināšanai.

Indikācijas botulīna toksīna lietošanai kosmetoloģijā ir mīmikas krunciņas - stūros un ap acīm, uz pieres, mutes kaktiņos, nasolabiālās krokas, kā arī sejas ovāla izmaiņas. Vidēji dziļas grumbas tiek izlīdzinātas ar botulīna toksīna palīdzību, novēršot vairākas ar vecumu saistītas izmaiņas.

Procedūru neveic, ja pacientam ir iekaisīgas ādas slimības, asiņošanas traucējumi, vai ir ārstēts ar antibiotikām un antikoagulantiem. Kontrindikācijas ir arī nieru vai aknu mazspēja, individuāla botulīna toksīna zāļu nepanesība, sejas muskuļu parēze. Grūtniecības un laktācijas laikā sievietēm injekcijas netiek veiktas. Ārsti piesardzīgi ārstē pacientus, kuriem ir tendence uz pietūkumu, plakstiņu trūcēm un cerebrovaskulāriem traucējumiem.

Sagatavošanās procedūrai neprasa nopietnus ierobežojumus: ieteicams izvairīties no fiziskām aktivitātēm un nelietot alkoholu. Injekcija, izmantojot smalkas adatas, parasti neizraisa diskomfortu. Ārsts procedūras laikā var veikt līdz 25 injekcijām vienā sejas zonā. Tas aizņem 10–15 minūtes. Efektu var novērtēt pēc 2 nedēļām. Muskuļu atslābināšanas dēļ grumbas tiek izlīdzinātas, bet ar profesionāli veiktām injekcijām tiek saglabātas mīmikas un mīmikas.

Botulīna terapijas rezultāts ir atgriezenisks, efekts saglabājas no 3 līdz 6 mēnešiem. Pēc tam sejas muskuļu kustīgums pilnībā atgriežas.

Uz piezīmes

Viena darbības vienība ir vienāda ar 3 × 107 botulīna toksīna molekulām. Devas (darbības vienību skaitu) nosaka kosmetologs. Vidēji mēs runājam par šādiem skaitļiem:

  • pieres laukums - 20-30 vienības;
  • zods - līdz 10 vienībām;
  • zona ap acīm - 24 vienības;
  • deguns un deguna tilts - 10 vienības.

Kontūrplastika

Procedūras laikā ārsts izmanto īpašus fillerus (fillerus), lai koriģētu grumbas, sejas kontūru un tās atsevišķas zonas. Mūsdienu injekcijas kosmetoloģijā tiek veiktas, izmantojot pildvielas, kas ļauj sasniegt tā saukto 3D modelēšanas efektu, saglabājot visus sejas vaibstus.

Uz piezīmes
Lielākā daļa mūsdienu pildvielu ir izgatavotas, pamatojoties uz hialuronskābi. Tā ir daļa no starpšūnu vielas, un tai ir svarīga loma audu ūdens bilances uzturēšanā un to atjaunošanā bojājumu gadījumā. Hialuronskābes injekcijas ne tikai palīdz mitrināt audus, bet arī stimulē ķermeņa paša karkasa proteīnu - kolagēna un elastīna - ražošanu.

Indikācijas kontūrplastiskai ķirurģijai ir grumbas, krokas un neskaidra ovāla seja. Kontrindikācijas: vēzis, cukura diabēts, saistaudu slimības, ādas slimības, asinsreces traucējumi, grūtniecība un zīdīšana, individuāla nepanesamība.

Kontūrplastiskā ķirurģija neprasa īpašu sagatavošanos. Vairākas zāles satur anestēzijas līdzekli, pretējā gadījumā ārsts var veikt vietējo anestēziju. Pēc konturēšanas injekcijas zonā ir iespējami pietūkumi, zilumi un sacietējums, kas dažu dienu laikā izzūd paši.

Konturēšanas efekts var ilgt līdz diviem gadiem.

Biopastiprināšana

Hialuronskābe ir atradusi pielietojumu biopastiprināšanā, īpašā procedūrā, kuras rezultātā veidojas sejas "iekšējais rāmis". Ja pacienta āda ir zaudējusi tonusu, izskatās ļengana, blāva, ja ir sīkas krunciņas un ptozes pazīmes, tad ārsts injicē zāles pa "nokarenuma līniju", kas uztur ādas toni no iekšpuses. Šajā gadījumā ārsts var precīzi paredzēt, kā veidosies krunciņas, un, ieviešot hialuronskābes preparātus, novērst to rašanos.

Biorevitalizācija

Injekcijas ir norādītas arī, lai mitrinātu un piesātinātu noteiktas zonas ādu ar barības vielām. Šajā gadījumā mēs runājam par biorevitalizācijas procedūru. Ar tās palīdzību jūs varat uzlabot roku, dekoltē, kakla un sejas ādas stāvokli.

Injekcijas ir kontrindicētas, ja pacientam ir iekaisīgas ādas slimības vai alerģija pret zāļu sastāvdaļām. Grūtniecības periods, laktācija, kā arī somatisko slimību saasināšanās arī ir šķērslis gan biorevitalizācijai, gan biopastiprināšanai.

Pirms hialuronskābes ievadīšanas nav nepieciešama īpaša sagatavošana. Neliels ādas apsārtums pēc biorevitalizācijas pazūd dažu stundu laikā. Efekts saglabājas līdz 12 mēnešiem. Biorevitalizāciju parasti veic reizi 1-2 mēnešos.

Vektoru pacelšana

Atsevišķu zonu ādas savilkšanai (piemēram, vaigu kaulos, zodā) ārsti izmanto vektorliftingu. Tas ir līdzīgs biopastiprināšanai, tikai zāles injicē pa vairākām paralēlām līnijām vēlamās pacelšanas virzienā.

Vektoru liftingam izmanto hialuronskābes un kalcija hidroksiapatīta preparātus. Izvēle par labu pēdējam tiek izdarīta, ja nepieciešama pietūkuma vietas pacelšana. Šīs zāles rezorbcijas laiks ir garāks nekā hialuronskābes - līdz 3 gadiem.

Plazmoliftings

Šīs metodes būtība ir pacientam ievadīt viņa asins plazmu, kas satur trombocītus. Plazmā ir daudz bioloģiski aktīvu komponentu, kas stimulē šūnu augšanu, piedalās vielmaiņā, un, kas ir ļoti svarīgi, sava asins plazma nav organismam sveša viela. Tas nozīmē, ka tas netiek noraidīts un neizraisa alerģiskas reakcijas.

Plazmoliftings uzlabo mikrocirkulāciju ādā, normalizē ūdens bilanci, stiprina vietējo imunitāti. Procedūra tiek veikta, ja pacientam sāk veidoties sīkās krunciņas, pirmās vecuma pazīmes, lai atjaunotu ādas veselību (piemēram, pēc saules apdeguma). Plazmoliftings var uzlabot arī citu kosmētisko procedūru efektu.

Plasmoliftingam ir arī vairākas kontrindikācijas, lai gan to ir maz:

  • onkoloģiskās slimības, hepatīts, asins slimības;
  • grūtniecība un zīdīšanas periods;
  • infekcijas un iekaisuma ādas slimības;
  • hronisku slimību paasinājumi, akūtas infekcijas.

Lai veiktu plazmas liftingu, no pacienta vēnas ņem 20–40 ml asiņu. Pēc tam to centrifugē īpašā režīmā, lai iegūtu plazmas frakciju ar augstu trombocītu saturu. Pēc tam ārsts ievada iegūto frakciju intradermāli mikropapulās visā ārstēšanas zonā. Standarta kurss ietver 4 sesijas ar 7-14 dienu intervālu, un efekts var ilgt līdz diviem gadiem. Tomēr kursu ieteicams atkārtot reizi gadā.

Mezoterapija

Zāļu ievadīšana ar mikroinjekciju tieši ādā, lai uzlabotu tās īpašības. Mezoterapija tiek izmantota, lai papildus barotu un mitrinātu ādu un novērstu novecošanos. To izmanto arī, lai cīnītos pret strijām un stimulētu matu augšanu un vitalitāti. Injekcijām varat izmantot ne tikai atsevišķas zāles, bet arī mezoterapijas kokteiļus, kuriem ir sarežģīta iedarbība. Ar virspusēju ievadīšanu biorevitalizācija un plazmas liftings tiek uzskatītas arī par mezoterapijas iespējām.

Lielām apstrādājamām platībām ārsti izmanto īpašas ierīces – inžektorus. Anestēzijas nepieciešamību nosaka pacienta individuālā jutība.

Injekcijas metodes ir pievilcīgas galvenokārt pacientiem, kuri baidās no operācijas. Bet ir vērts uzskatīt, ka vienmēr ir iespējama individuāla reakcija uz zālēm, ko ir grūti iepriekš paredzēt. Turklāt injekcijas rada hematomas veidošanās risku, ādas krāsas izmaiņas, fibrozi – blīvējuma veidošanos injekcijas vietā. Visi šie riski ir iepriekš jāapspriež ar savu ārstu.

Kā liecina statistika. . .
. . . sievietes vecuma grupā no 35 līdz 64 gadiem veido aptuveni 60% no visiem, kas vēršas pēc palīdzības pie kosmetologiem.

Lāzertehnoloģijas estētiskajā medicīnā

Lāzera ekspozīcijas būtību var saprast, atšifrējot saīsinājumu LASER - Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation - "gaismas pastiprināšana, izmantojot stimulētu starojumu". Tas ir, lāzers ir ierīce, kas "koncentrē" elektromagnētisko starojumu ļoti jaudīgā virzītā starā. Pateicoties tam, lāzera staru var mērķēt, precīzi un pulsēt.

Lāzera izmantošana kosmetoloģijā ir iespējama vairākās jomās.

Lāzera atjaunošana

Tehnikas pamatā ir ādas sildīšana ar staru. Šis efekts ir īslaicīgs, tas nozīmē, ka tas nerada nopietnus bojājumus. Tomēr tas ir pietiekami, lai izraisītu iekaisumu kā reakciju. Rezultātā ādā tiek stimulēta kolagēna ražošana, un tas ir strukturāls proteīns, kas piešķir elastību un tonusu. Ar šo efektu grumbas tiek "izstumtas" uz āru.

Indikācijas lāzeratjaunošanai ir smalkas krunciņas, redzams asinsvadu tīklojums, paplašinātas poras, mīksto audu ptoze, traucētas sejas kontūras, rētu klātbūtne uz ādas, postakne, dubultzods, pārmērīga pigmentācija. Procedūra ir kontrindicēta, ja pacientam ir iekaisumi un audzēji ārstēšanas zonā, psoriāze vai ādas slimības. Lāzera atjaunošanos neveic grūtniecības laikā vai ja pacientei ir spēcīgs iedegums. Procedūra īpaša uzmanība jāpievērš pacientiem ar cukura diabētu, hipertensiju, stenokardiju, pacientiem ar asins slimībām u. c.

Dziļajai lāzeratjaunošanai nav nepieciešama īpaša sagatavošanās un tā tiek veikta bez anestēzijas. Lai iegūtu ilgstošu efektu, jums jāveic 3-4 procedūras ar mēneša intervālu.

Frakcionālā fototermolīze

Grumbas, vecuma plankumi, paplašinātas poras, rētas uz ādas, vārnu kājiņas, strijas, nelieli asinsvadu defekti – visas šīs problēmas var atrisināt, ja veicat frakcionētas fototermolīzes procedūru.

Šī ir arī lāzera tehnoloģija estētiskajai medicīnai, taču šeit staram ir savas īpašības. Tas ir sadalīts vairākās mikrosijās (frakcijās), no kurām katra nav biezāka par cilvēka matu. Tie visi ietekmē mikroskopiskus ādas laukumus, un tādējādi tiek iegūta sava veida "tīkla" apstrāde – lāzera stara ietekmētās zonas mijas ar neskartajām vietām. Apstrādātajās vietās tiek iznīcināts kolagēns un elastīns, bet atlikušajās neskartajās šūnās tiek uzsākti "zaudējumu" atjaunošanas procesi. Tas atjauno ādu, palielina tās elastību, tonusu un uzlabo izskatu.

Frakcionālā fototermolīze ir procedūra, ko var veikt pat jutīgās sejas zonās, piemēram, plakstiņiem. Kontrindikācijas tam ir grūtniecība, vēzis, cukura diabēts, infekcijas slimības vai ādas slimības akūtā stadijā.

Atveseļošanās pēc frakcionētas fototermolīzes notiek ātri, burtiski nedēļas laikā, un pirmajā dienā epidermas bazālais slānis atgriežas normālā stāvoklī. Lai efekts būtu izteiktāks, ārsti iesaka apmeklēt 3-4 sesijas ar mēneša intervālu.

Paaugstinātas jutības gadījumā pacientam tiek veikta procedūra, izmantojot anestēzijas želeju, taču vairumā gadījumu no tā var izvairīties.

SMAS pacelšana

Angļu valodas saīsinājums SMAS — virspusēja muskuļu-aponeurotiskā sistēma — nozīmē "subkutāns muskuļu-aponeurotiskais slānis". To veido muskuļi un saites. Šī slāņa pacelšana ļauj sasniegt labus rezultātus. Tas ir, pievelkot ādu, mēs cīnāmies ar virspusējām grumbām, un, iedarbojoties uz SMAS, mēs izlīdzinām dziļākas krokas.

SMAS liftings tiek veikts, izmantojot ultraskaņas aparātu. Sildot dziļos ādas un muskuļu slāņus, ultraskaņas vilnis izraisa to kontrakciju un aktivizē strukturālo proteīnu ražošanu. Metabolisma procesu paātrināšana uzlabo izskatu.

Diezgan bieži SMAS liftings tiek ieteikts pacientiem, kuri viena vai otra iemesla dēļ nevēlas veikt ķirurģisku liftingu. Otrā pacientu kategorija, kas ir piemērota SMAS liftingam, ir tie, kuriem ir veikta ķirurģiska liftinga darbība un kuri vēlas pagarināt rezultātu.

Procedūras laikā, izmantojot ultraskaņu, kosmetologs "redz" dziļos slāņus un novērtē muskuļu un fasciju stāvokli. Attiecīgi enerģētiskās ultraskaņas terapeitisko efektu ārsts virza vajadzīgajā dziļumā uz vēlamajiem muskuļiem, fascijām un saitēm.

SMAS pacelšanai nav nepieciešama īpaša sagatavošana. Procedūra ir vidēji sāpīga, pretsāpju līdzekļa lietošana ļauj to ērti izturēt. Efekts ir daļēji redzams uzreiz pēc procedūras, un liftinga rezultātus var pilnībā novērtēt pēc trim mēnešiem.

Injekciju tehnikas kosmetoloģijā un lāzerestētiskajā kosmetoloģijā ļauj atrisināt daudzas problēmas, kuru dēļ vēl pirms dažiem gadiem bija nepieciešama operācija. Jaunības pagarināšana nav tikai sieviešu sapnis. Mūsdienās pie kosmetologu pakalpojumiem vēršas gan jaunieši, gan vīrieši, kuri iepriekš reti apmeklēja kosmetoloģijas klīnikas. Un iespēja atrisināt daudzas problēmas bez ķirurģiskas iejaukšanās, protams, padara estētisko medicīnu arvien pievilcīgāku un pieprasītāku.

Kā izvēlēties kosmetoloģijas klīniku

Droši vien katrs skaistumkopšanas centru apmeklētājs teiks, ka viens no galvenajiem punktiem, izvēloties "savu" klīniku un "savu" ārstu, ir individuāla pieeja, kuru īsteno (vai neīsteno) speciālists. Kosmetologs pastāstīs par personīgās un objektīvās pieejas apvienošanas niansēm:

"Strādājot kosmetoloģijā, mēs nevaram rīkoties, balstoties tikai uz savām vēlmēm un apsvērumiem. Jāņem vērā pacienta cerības, viņa noskaņojums, arī šaubas un bailes. Šeit speciālistu pieredzei ir izšķiroša loma. Piemēram, klīnikā Gradient strādā kosmetologi ar augstāko medicīnisko izglītību, specializāciju estētiskās medicīnas jomā, kā arī apmācīti modernās tehnikās. Tas dod iespēju aplūkot problēmu plašāk.

Un nevar nepieminēt mūsdienu aprīkojuma nozīmi. Ražotāji virzās uz ierīču uzlabošanu, un klīnikas, kā arī paši pacienti tam noteikti pievērš uzmanību.

Estētiskā medicīna un kosmetoloģija ļauj koriģēt daudzas izskata nepilnības, piemēram, grumbas, rētas, pinnes, kas uzlabo izskatu un paildzina jaunību.

Izteiksmes grumbas, kas liecina par vecumu, var novērst, izmantojot kosmētiskās procedūras, piemēram, intradermālu sejas kontūrēšanu.

Mūsdienu tehnoloģijas medicīnā palīdz atrisināt daudzas kosmētiskas problēmas, neizmantojot radikālus pasākumus.

Kosmētisko procedūru izmaksas ir atkarīgas no uzdevuma sarežģītības, korekcijas jomas un darba apjoma.

Sākotnējā kosmetologa konsultācijā varat uzdot visus jautājumus.